Diş Estetiği

Diş Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

dis-estetigi-impladent-izmir

Diş Estetiği Nedir ?

Estetik diş hekimliğinin ne olduğunu açıklamak için ilk önce estetik kelimesinin ne anlama geldiğini bilmek gerekmektedir. “Estetik” terimi Yunanca’da duygu ve duygusallık anlamına gelen “aesthesia” kelimesinden gelmektedir.Diş hekimliğinde; bu kelime ağız,çene ve yüz bölgesinin sağlık ve doğal güzelliğinin yeniden düzenlenmesi anlamında kullanılmaktadır. Genel anlamda ise “Estetik Diş Hekimliği” için sanatla diş hekimliğinin birlikte kullanılması diyebiliriz. Önemli olan tıbbi kurallar dahilinde size uygun olan gülüşü bulmak ve uygulamaktır.

Estetik Diş Hekimliği yalnızca beyaz ve düzgün dişler demek değildir. Her kişinin kendine özgü bir gülüş şekli vardır.Estetik Diş Hekimliği sadece form ve foksiyona bağlı değil aynı zamanda hastanın kişilik özelliklerine, cinsiyetine, mesleğine ve hatta yaşam tarzına göre gülüşler tasarlamaktadır. Bunun için Diş Estetiği Uzmanlarımız laminate veneer, diş beyazlatma, implant, porselen dolgu, gülüş tasarımı, kırmızı diş estetiği, tam seramik kuron, ortodonti ve sanal gülüş tasarımı gibi tedavi yöntemlerinden yararlanırlar.

Bilimsel açıdan üstün teknolojilere sahip olmak her açıdan başına yeterli olmaz özellikle estetikle ilgili tedavilerde diş hekiminin tecrübesi oldukça önemlidir. Diş hekimini en nazik prosedürleri bile gerçekleştirebilecek sanatsal yeteneğe, yaratıcılığa ve teknik becerilere sahip olmalıdır. Bu anlamda diş estetiğindeki başarıda diş hekiminin teknik bilgisiyle sanatsal yeteneği oldukça önemlidir.

Diş Estetiği Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılır ?

  • Gülerken dişlerinizden utanıp ağzınızı elinizle kapatıyorsanız,
  • Gülümsemeniz de sizi rahatsız eden herhangi bir şey varsa,
  • Dişlerinizin arasında boşluklar varsa,
  • Ön dişlerinizde çok sayıda dolgu veya kırık varsa,
  • Dişlerinizde çapraşıklıklar veya düzensizlikler varsa,
  • Güldüğünüzde üst dudağınız diş etlerinizi fazlaca gösterecek şekilde yukarı çıkıyorsa,
  • Dişlerinizin daha beyaz ve parlak olmasını istiyorsanız.

İmpladent İzmir Diş Estetiği Uzmanlarımızın sunduğu çözümlerden faydalanabilirsiniz.