Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

dis-estetigi-impladent-izmir

Dişlerimiz neden rengini kaybeder ? Kaç Çeşit Diş Beyazlaştırma Uygulaması vardır ?

Diş Beyazlatma dişlerin halihazırdaki renklerinden daha açık renkte bir gülüş yakalamak için yapılır. Diş rengi ya doğuştan yada zamanla tüketilen renkli gıdalar ve sigara sebebiyle parlak beyazlığını kaybederler. Diş beyazlatma sırasında iki tip tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Diş beyazlatıcı jeller ile dişlere zarar vermeden uzun süreli beyazlık elde etmek mümkündür. Beyazlatıcı jeller ile 2 tip beyazlatma yapılır.Bu yöntemler ev tipi ve ofis tipi olmak üzere 2 ye ayrılmaktadır.

Ofis Tipi Beyazlatma 

45 Dakikada doktor tarafından uygulanan beyazlatma şeklidir.Diş Beyazlatma jeli daha yüksek oranda beyazlatıcı ajan içerdiğinden daha hızlı sonuç alınır. Beyazlatmayı daha etkili ve daha hızlı sonuçlandırmak için özel beyazlatma lazeri kullanılır.

Ev Tipi Beyazlatma

Kişiye özel hazırlanan plaklarla hasta tarafından evde uygulanan beyazlatma şeklidir. Diş etlerine zarar vermemesi açısından içindeki beyazlatma ajanı oranı oldukça düşüktür bu yüzden daha uzun sürede sonuç alınır. Ev tipi beyazlatmayı daha çok ofis tipi beyazlatma yapıldıktan sonra sigara içen hastalarda diş beyazlığını muhafaza etmek için önerilebilir.

Diş beyazlatmanın etkisi genellikle kullanımada bağlı olmakla birlikte 3-4 yıl sürmektedir. Ancak yoğun sigara içilmesi bu süreyi kısaltmaktadır. Yoğun renkli gıda tüketen ve sigara içen kişiler 3-6 ayda evde ev tipi beyazlatmayı desteklerler ve süresini uzatırlar.